Кошик
545 відгуків
Інтернет-магазин " Edemgarden"
+380 (67) 553-57-63
+380 (93) 892-89-49
+380 (99) 440-16-98

Чорний кунжут, зерна

29 /100 г

Показати оптові ціни

Мінімальна сума замовлення на сайті — 100 грн

  • Готово до відправки
  • Оптом і в роздріб
Чорний кунжут, зерна
29 /100 г
Готово до відправкиЧорний кунжут, зерна
+380 (67) 553-57-63
  • +380 (93) 892-89-49
  • +380 (99) 440-16-98
+380 (67) 553-57-63
  • +380 (93) 892-89-49
  • +380 (99) 440-16-98
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю

Є кілька різновидів кунжуту, які були успішно окульовані людиною. Вони можуть мати білі, коричневі, червонуваті та чорні насіння. Білі та чорні — найбільш поширені та відомі, і багато хто вважає, що чорний сезам — це той самий білий, тільки неочищений, але це не зовсім так. Так, чорний кунжут продається з недоторканою лухою, що неабияк збільшує його смакові та ароматичні властивості, проте у разі видалення лушпиння насіння не стає білим — вони також мають чорний забарвлення, хоч і менш інтенсивний, оскільки це інший сорт.

Саме чорне насіння дає змогу отримати найякіснішу олію. Який із продуктів корисніший сказати складно, позаяк вони практично ідентичні за своїм складом, проте в чорному сезамі більше золи й антиоксидантів, що може виявитися визначальним чинником вибору за певної мети. Вважається, що широка популярність саме чорного насіння зумовлена їх насиченішим, порівнюючи з іншими типами смаку з горіховими нотками.

Чорний кунжут — ідеальний засіб для задоволення потреб кальцію в організмі людини. 

Кунжут білий і чорний — чудові джерела кальцію для організму, різниця у вмісту кальцію досить велика, якщо в білому кунжуті 780 мг/100 г, то в чорному його вміст від 1100 мг/100 г. Жоден рослинний продукт не містить стільки кальцію, крім маку — 1460 мг. У молочних продуктах, для порівняння, його вміст невисокий. Молоко коров'яче всього 120 мг, а в сирних продуктах підсумки менш ніж 80 мг/100 г. 

Застосування кунжуту в народній та офіційній медицині досить широке. Насамперед його використовують як ефективний засіб для лікування діатезів, зокрема гемарогенічних. Він сприяє кращому згортанню крові. Використовують його для приготування мазей, емульсій, пластирів, застосовують для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту та як послаблювальний засіб. 

Кунжут потрапивши в організм людини в будь-якому вигляді зміцнює кісткову тканину, нігті, зуби, стимулює функціонування опорно-рухової системи. Украй необхідний жінкам у період годування та вагітності, а дітям під час їх інтенсивного росту та в період зміни зубів. Рекомендують його, особливо жінкам після 40 років, у разі артрозів, гострих артритів, остеохондрозів, остеопорозів. 

Велика кількість у кунжуті вітамінів групи В і Е, а також лінолевої кислоти у разі потрапляння в організм підвищує в крові кількість тромбоцитів, покращуючи її згортання, допомагають поліпшенню струму крові, швидкому загоєнню ран і переломів. Висока поживність кунжуту неабияк допомагає тим, хто страждає від дистрофії, та працівникам із підвищеним фізичним навантаженням.

У складі насіння чорного кунжуту: жирна олія, що складається з ефірів органічних кислот, гліцерину та поліненасичених жирних кислот тригліцеридів; а також білки, вуглеводи, амінокислоти, кальцій, калій, фосфор, залізо, лецитин, магній, фітин — складні речовина, яка відновлює баланс мінералів. Наявність у кунжуті бета-ситостерину знижує в крові рівень холестерину. Багатий на кунжут вітамінами А, Е, C і групи B.

Як правильно його вживати

Кунжут може бути використаний у народній медицині, кулінарії та косметології. Під час приготування страв його додають у вихідному вигляді, у якому він і реалізується, причому бажано робити це наприкінці готування, щоб уникнути термічної обробки продукту та зберегти його користь. Кунжутною олією заправляють салати, її додають у страви в процесі готування. У разі з олією спочатку краще спробувати його — вона має специфічний гіркуватий присмак, що не всім може припасти до душі.

У народній медицині та косметології сезам використовують як інгредієнт різних рецептів. Тут він часто подрібнюється в однорідну масу, щоб була можливість ретельно змішати його з іншими компонентами. Застосовують і чисту олію, наприклад, втирають її в зону грудної клітки на ніч під час кашлю.

Використання чорного кунжуту в кулінарії майже ідентичне використанню білого: страви з м'яса та риби, салати, закуски, овочеві страви, запіканки, випічка... Але деякі відмінності є.
По-перше, у традиційних стравах східної кухні зазвичай використовується чорний кунжут, а в стравах арабської й індійської — білий.
По-друге, чорний кунжут через сильніший аромат частіше використовується в салатах і холодних закусках, а білий — у стравах, що потребують термообробки.
По-третє, під час вибору між білим і чорним кунжутом треба враховувати той факт, що чорний кунжут приблизно у 1,5 раза калорійніший, ніж білий, а вміст жиру (олії) у ньому більше майже вдвічі.

Щоб повно розкрити аромат насіння кунжуту, рекомендується обсмажити їх на сухій сковороді впродовж 1-2 хвилин.

Кунжут чорний традиційно використовується у східній кухні. На Близькому Сході насіння кунжуту розмелюють і роблять із нього пасту тахіні (як не згадати про тахінну халву), іноді додають у хумус. У Японії кунжутними перетинками приправляють салати й овочеві страви, роли, суші. 

Чорний кунжут, як і білий, добре поєднується з кмином, коріандром, корицею, чорним перцем, цибулею, часником, кропом, петрушкою та іншими травами.
 

Протипоказання до вживання

З огляду на всі особливості застосування цієї спеції, можна конкретизувати список протипоказань, за наявності яких у пацієнта доведеться відмовитися від вживання чорного кунжуту:

  • сечокам'яна хвороба;
  • підвищена активність згортання крові;
  • наявність індивідуальної нестерпності, що хоч і рідко, але трапляється;
  • вживання кунжуту у великій кількості під час сушіння дитини також заборонено — наявність у ньому фітоестрогенів може вплинути на гормональний фон і порушити нормальне протікання вагітності.

Калорійність чорного кунжуту становить 565 ккал на 100 грамів продукту.

Харчова цінність 100 г насіння: білки - 19,4 г, жири — 48,4 г, вуглеводи — 12,2 г

Хімічний склад чорного кунжуту містить: холін, вітаміни А, В2, В5, В6, В9, В12, С, Е, К і РР, а також калій, кальцій, магній, цинк, селен, мідь і марганець, залізо, фосфор и натрий.

 

Характеристики
Основні
Країна виробникІндія
Користувацькі характеристики
Форма випускунасіння
Інформація для замовлення
  • Ціна: 29 /100 г

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner